San Francisco’yu bir Türk eğlendirdi: Mahmut Orhan’ın konserine binler akın etti

Müzik çalışmalarına henüz 16 yaşındayken başlayan ve şarkıları dünya müzik listelerinde ilk sıralarda yer alan Türk DJ Mahmut Orhan ABD’nin San Francisco şehrinde konser verdi. Tarkan, Ajda Pekkan gibi starlar ile çalışmanın yanı sıra dünyanın en ünlü kulüplerinde çalan ve en popüler müzik festivallerinde sahne alan Orhan’ın son konseri gündem oldu. ABD’lilerin telefonlarına sarılarak anbean kayda aldığı konsere binlerce kişi katıldı.

MAHMUT ORHAN KİMDİR

Mahmut Orhan, 11 Ocak 1993 Bursa doğumludur. DJ’lik hayatına 16 yaşındayken başladı. Çalışmaları deep house, indie dance ve nu disco üzerine olan Orhan, müzik sektörüne ilk adımını 2011’de attı. 2012’de “Little Buddha 5”, “Fringe”, “Siddharta Dubai” ve “Céiron” parçalarını yayınladı. Kendine özgü doğu batı sentezinde parçalar yaratan Orhan, doğu enstrümanları ile batı müziğini harmanlamaktadır. İlk albümü olan Chilai’yi 2014’te Beachside Records aracılığıyla çıkarttı ve derleme albüm yayımlayan en genç Türk oldu. “Feel” parçası ile pek çok ülkedeki listelerde ilk 10 içerisinde yer aldı.

MAĞAZADAN DÜNYA YILDIZLIĞINA

Ailesinde müzikle ilgilenen biri olmayan Mahmut Orhan, 16 yaşındayken çalıştığı mağazaya alışveriş yapamaya gelen DJ bir arkadaşının iş teklifini kabul etti. Çeşitli organizasyonlarda kolon ve ses sistemi malzemeleri taşıdı. Bu süreç içerisinde DJ’lik yapabileceğine inanarak kendisini bu alanda geliştirmeye başladı. 1 sene sonra kendini ses sistemini kurduğu salonlarda sahne alırken buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir