Yapay Zekadan 1 Ağustos için ETH ve XRP Coin Tahminleri!

Kripto para sektöründeki varlıkların çoğunluğu önemli ilerlemeler kaydetmeye devam ediyor. Bu sürçte ETF rüzgarıyla piyasaya Ethereum liderlik ediyor. Bununla birlikte bu yükseliş hamlesinin devamının gelip gelmeyeceği belirsizliğini koruyor. Bir fikir vermesi adına yapay zekanın 1 Ağustos için ETH ve XRP Coin tahminlerine baktık.

Yapay zeka 1 Ağustos için ETH fiyatını tahmin ediyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada Ethereum ETF rüzgarı esti. Özellikle, Ethereum 3.500 dolarlık kritik psikolojik fiyat seviyesinin çok ötesine geçti. Spot tabanlı bir Ethereum ETF’inin potansiyel onayı fiyatı kısa sürede %20’nin üzerinde yukarı taşıdı. Son gelişmeler de SEC’in onay vereceğine yönelik beklentileri destekler nitelikte.

Bu bağlamda, önceki Ethereum fiyat hareketlerine, teknik göstergelere, grafik modellerine ve ilgili olaylara dayanan CoinCodex’in AI algoritmaları, lider altcoin fiyatının 1 Ağustos 2024’e kadar 4.187,31 dolar fiyatına doğru büyümeye devam edeceğini gösteriyor. Bu da mevcut fiyatından %14,46’lık bir kazanç anlamına geliyor.

3 aylık ETH fiyat tahmin grafiği. Kaynak: CoinCodex

Aynı zamanda, GPT-4o olarak bilinen OpenAI buluşu ChatGPT’nin en son modeli, 1 Ağustos 2024 için Ethereum fiyat tahminini sunarak iyimser bir senaryoda hedefleri 4.000 – 4.500 dolar veya daha muhafazakar bir senaryoda 3.200 – 3.800 dolar arasında belirledi. Bu arada, son Antropik AI buluşu Claude 3 Opus, teknik analiz (TA) ve son Dencun yükseltmesi gibi faktörleri göz önünde bulundurarak Ethereum fiyatı için Ağustos 2024’e kadar 4.500 – 5.500 dolar arasında işlem göreceğini gösteren bir tahmin sundu. Yapay zeka bu tahmini için şu açıklamayı yapıyor:

Tarihsel ETH fiyat modellerinin teknik analizi, 2024‘teki bir sonraki en yüksek seviyenin 5.314 dolar civarında olabileceğini gösteriyor ki bu da son düşük seviyeden %201’lik bir artış anlamına geliyor.

Yapay zeka 1 Ağustos için XRP Coin fiyatını tahmin ediyor

Kripto para sektöründeki pek çok varlık son dönemdeki yükseliş hareketlerinin ardından durgunlaşmaya başladı. Bu durum XRP Coin için de geçerli. Ancak yapay zeka (AI) algoritmaları önümüzdeki birkaç ay içinde XRP Coin için daha fazla düşüş öngörüyor. Buna paralel olarak, XRP Coin şimdilik önceki günlerdeki yükselişini durdurdu. Son durumda daha önce aştığı kritik fiyat seviyesi olan 0,53 doların altına geriledi. Bu da kripto piyasasındaki diğer varlıklarda da fark edilen bir konsolidasyonun başlangıcını gösterdi.

Özellikle, tarihsel XRP Coin fiyat hareketlerini, teknik analiz (TA) göstergelerini, grafik modellerini ve diğer ilgili faktörleri dikkate alan CoinCodex’in AI algoritmaları, XRP Coin fiyatının 1 Ağustos 2024’teki fiyatını 0,384764 dolar olarak belirledi. Bu da mevcut fiyatından %27,29’luk bir düşüş anlamına geliyor.

3 aylık XRP Coin fiyat tahmini. Kaynak: CoinCodex

Başka bir yerde, ChatGPT’nin en yeni modeli, 1 Ağustos için XRP Coin fiyatını 1,24 dolar – 3,30 dolar aralığında belirledi. Claude-3 Opus ise Ağustos’a kadar 0,838 – 2,23 dolar aralığında bir XRP fiyat tahmini sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir