Giovanni van Bronckhorst: Yeni bir meydan okuma olacak!

Beşiktaş’ta teknik direktörlük görevine getirilen Giovanni van Bronckhorst, Başkan Hasan Arat ve Yönetim Kurulu Danışmanı Brad Friedel’in katılımıyla düzenlenen törende 2+1 yıllık imzayı attı. Bronckhorst’un açıklamalarından satırbaşları şöyle:

– Beşiktaş büyük bir kulüp ve çok fazla taraftarı var. Büyük kulüpler kupalar için savaşmalıdır. Asla pes etmeyen, hep savaşan bir takım olacağız. Çalışmaya başlamak ve taraftarlarla tanışma konusunda sabırsızım.

– Herkesin katkısına ihtiyacımız var. Kulübü de iyi tanıyan Türk hocalarımız var. Bana yardımcı olacaklardır. Enerjim yüksek. Yapacağımız şey bu enerjiyi olumlu yöne çevirmek.

– Ay sonunda sezon başı çalışmalarına başlayacağız. Herkesin aynı fikirde olması ve çok çalışması en önemli detay. Zaferler için savaşan bir takımın mücadele etmesi lazım.

– Getirebileceğimiz oyuncularla ilgili çalışmalara başladık. Beni, gelecek-gidecek oyuncularla ilgili konuşurken fazla göremeyeceksiniz. Bu konuyu Friedel ve yönetim içerisinde tutmaya çalışacağız.

– Geçen sezondan çok fazla maç izledim. Ligdeki gidişat takımımızın istediği gibi olmadı. Ama takımın kupaya ne kadar odaklandığını gördüm. Şimdi yeni bir sezon başlıyor. Hayatta meydan okumalar vardır. Hepimiz için yeni bir meydan okuma olacak.

– Altyapı çok önemli. Birkaç maçını izledim genç takımın ama onlarla antrenman yapmam gerekiyor. Ama bir konu çok net, Beşiktaş’ın akademi oyuncuları A takımda oynamak için çok hevesli.

– Oyuncu olarak kariyerime baktığınızda, oynadığım tüm takımlarda hep şampiyon oldum. Hoca olarak da benim hedefim hep bu. Benim tek bildiğim şampiyonluk ve kupalar kazanmak.

“VARLIĞI BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR”

Törende sözü alan isimlerden biri Başkan Hasan Arat oldu. Siyah-beyazlı kulübün patronu şu ifadeleri kullandı: “Önemli bir imza töreninde bir araya geldik. Futbol dünyasında başarı yalnızca oyuncuların sahada gösterdiği performansla sınırlı kalmıyor. Aynı zaman takımı yöneten bir liderin varlığı da önem taşıyor. Bu nedenle yeni hocamız kulübümüzün geleceği için kritik bir öneme sahip.”

Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Arat, “Yapmış olduğumuz çalışmalarda planla, sabırla, akılla ilerleme yönünde olacaktır. Transfer, gelecek ve gideceklerle bir bütündür. Beşiktaş’ın elinin güçlü olmasını istiyorsanız, hepimizin son derece dikkatli olması lazım” dedi.

“GÜÇLENDİRMEYE GELDİM”

Yönetim Kurulu Danışmanı Brad Friedel de kendisi hakkında konuştu. Friedel, “Mutlu ve gururluyum burada olmaktan dolayı. Herkese teşekkür ediyorum. 3-4 haftadır görüşmemiz oldu. Beşiktaş ailesini değiştirmekten ziyade güçlendirmeye geldim. Göreve geldiğimden kısa bir süre sonra hocamızla görüştüm. Üzerinde çalıştığımız analizlerimiz var. Hangi oyuncuların sisteme uyduğu, hangi oyuncuların uymadığıyla ilgili çalışmalarımız var. Kendi bütçemize, sistemimize uyan futbolcuları hocamız belirleyecektir” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir