ABD’de bir kasabanın tamamı 6,6 milyon dolara satışa sunuldu

T24 Dış Haberler

Müstakil evlerin genellikle milyonlarca dolara satıldığı bir eyalet olan Kaliforniya’da bir kasabanın tamamı, yalnızca 6,6 milyon dolarlık bir fiyat etiketiyle piyasaya sürüldü.

Meksika sınırına yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta ve San Diego’nun bir saat kadar doğusunda bulunan Campo, Kaliforniya’da 16 dönümlük bir alan satışa çıkarıldı. Alan içinde kasabanın mülklerinin büyük kısmını oluşturan 28 bina yer alıyor. Binaların çoğunun 1940’larda inşa edildiği belirtiliyor. 

Satış açıklamasında, “Yatırımcılar, kasabanın mevcut yapılarını değiştirmeden mevcut arazinin yoğunluğunu en üst düzeye çıkaracak şekilde inşa etmeyi seçebilir veya alternatif olarak Campo’nun profilini modernize etmek ve yükseltmek için tamamen yeniden geliştirmeyi düşünebilir. Campo’nun çekiciliği fiziksel dönüşüm potansiyeliyle sınırlı değil, aynı zamanda stratejik konumuyla da artıyor. San Diego’ya yakınlık sayısız eğlence, kültür ve ekonomik fırsata kapı açıyor ve bu da burayı önemli bir etki yaratmak isteyen uzun vadeli yatırımcılar için cazip bir teklif haline getiriyor” ifadelerine yer verildi. 

Satışa ayda 250 dolardan bin 600 dolara kadar kiralanan 28 konutun yanı sıra bir kilise, dükkan, postane, kereste deposu ve sınır devriye binası da dahil. Toplamda 62 bin metrekareden fazla alana yayılan mülkler satışın bir parçası; aylık kiralar ise yeni alıcı için toplam 44 bin 253 dolar değerinde sürekli gelir sağlıyor. 

Campo, II. Dünya Savaşı’nda olası bir işgal durumunda askerleri barındırmak için kurulmuştu.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir